جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
رئیس محیط زیست شهرستان اردستان:

دستگیری ۱۷گروه شکارچی غیرمجاز در اردستان/متخلفان نقره داغ شدند

رئیس محیط زیست شهرستان اردستان گفت: در سال گذشته۱۷گروه شکارچی متخلف در این شهرستان دستگیر و متخلفان بیش از ۸۸۰ میلیون ریال جریمه شدند.

به گزارش صبح اردستان، حسین شواخی ظهر امروز در جمع خبرنگاران همزمان با هفته محیط زیست و ضمن معرفی شعار این هفته با نام «محیط زیست مردم پایه ، هوشمندانه وفناورانه» اظهار داشت: بهره‌برداری بی‌رویه از جنگل‌ها و شکار حیوانات در سال‌های گذشته موجب برهم خوردن بوم‌سازگان منطقه در شهرستان اردستان شده است.

وی افزود: در این زمینه در چند سال گذشته طرح محیط یار و محیط ‌بان در بیشتر مدرسه‌های شهرستان اردستان به منظور افزایش آگاهی دانش‌آموزان از شرایط زیست محیطی منطقه، لزوم وجود حیات وحش، مدیریت پسماند، ساختار و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شده است.

رئیس محیط زیست شهرستان اردستان گفت: در سال گذشته ۱۷ گروه شکارچی متخلف در این شهرستان دستگیر شدند و ۱۰ اسلحه مجاز و دو اسلحه غیرمجاز، لاشه یک راس میش وحشی و ۲۰ پرنده از آنان کشف شد که میزان ضرر و زیان منطقه در این مورد افزون بر ۸۸ میلیون و ۴۷۰هزار تومان اعلام شده که از این مبلغ ۶۳ میلیون و ۴۷۰ هزارتومان آن وصول شده است.

وی با اشاره به وجود گونه‌های مختلف جانوری در منطقه‌های حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش اردستان بیان کرد: شکارچیان برای شکار این گونه‌های جانوری وارد این مناطق می‌شوند که در دام ماموران اداره حفاظت زیست اردستان گرفتار می‌شوند و شهرستان اردستان دارای دو زیستگاه حیات وحش شامل منطقه حفاظت شده که با ۹۲ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش خارو با ۱۰۲ هزار هکتار وسعت است که گونه‌هایی همچون کل، بز، قوچ و میش، جبیر، هوبره، زاغ بور، کبک و تیهو، گربه وحشی، روباه، گرگ، کفتار، گربه شنی و کاراکال را در خود جای داده‌است.

شواخی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۹۳ مورد پایش صنایع، ۶۵ مورد پایش معادن، ۱۷۴ استعلام، ۶۷ نشست، تنظیم ۳۱ شکایت محیط زیستی، ارائه ۲۹ اخطاریه به واحدها و معادن و ۷۸ مورد پیگیری قضایی انجام شده است که در این زمینه ۳۱ رأی قضایی صادر شده است.

انتهای پیام / کد خبر33566

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار