یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
رئیس تعزیرات حکومتی اردستان:

متهمان قاچاق سوخت اردستان به ۹ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی اردستان گفت: دو متهم قاچاق نفت‌گاز در اردستان دستگیر شدند که علاوه بر ضبط سوخت‌های کشف شده به پرداخت بیش از ۹ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش صبح اردستان،  امید سلامی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره صدور حکم ویژه قاچاقچیان سوخت در اردستان، اظهار داشت: جریمه سنگینی برای دو متهم قاچاق نفت‌گاز در اردستان انجام شد. در راستای طرح مبارزه با قاچاق سوخت و با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، مأموران انتظامی، حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به دو دستگاه کامیون بنز مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند و با توجه به اینکه متهمین با بارنامه‌های صوری و گچ در حال حمل تعداد ۶۵ بشکه ۲۰۰ لیتری نفت‌گاز بودند، متوقف شدند.

وی گفت: گزارش تخلف برای بررسی موضوع به اداره تعزیرات حکومتی ارائه شد و این شعبه با توجه به روند رسیدگی پرونده و ارائه نکردن هیچ‌گونه اسناد و مدارک دال بر قانونی بودن حمل محموله توقیفی، متهمین به زندان اعزام و در نهایت اتهام انتسابی را محرز و مسلم اعلام شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان تصریح کرد: متهمان علاوه بر ضبط سوخت‌های کشف شده از آنان به نفع دولت، مجموعاً به پرداخت مبلغ بیش از ۹ میلیارد ریال تحت عنوان جزای نقدی محکوم شدند که پس از ابلاغ دادنامه صادره و قطعیت آن، با رعایت تشریفات قانونی اجرا و تمام جریمه وصول شد.
سلامی بیان کرد: تحقیقات تکمیلی در خصوص شناسایی ایادی قبل، محل جمع‌آوری و دپوی مواد سوختی در حال انجام است و پیشگیری از قاچاق کالا، در سطح شهرستان اردستان در اولویت قرار دارد و با این متخلفان و سودجویان، بدون هیچ گونه اغماضی، به صورت قاطع و قانونی برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

حمید فرخی

انتهای پیام / کد خبر33731

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار