چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

دولت از طرف مجلس حمایت خوبی می‌شود

جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیران دولت روحانی حاشیه های زیادی داشت. یکی از معدود نمایندگانی که به تلفن خود پاسخ داد سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد نماینده سابق مردم اردستان بود.

30-8-1390-IMAGE634

به گزارش نگین کویر به نقل از صاحب نیوز ، جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیران دولت روحانی حاشیه های زیادی داشت. حاشیه هایی که با تحلیل های مختلف رسانه ها و شخصیت ها رو به رو بود در این میان و در رابطه با این رویداد مهم صاحب نیوز برای نظر خواهی از نمایندگان اصفهان با آنها تماس گرفت یکی از معدود نمایندگانی که به تلفن خود پاسخ داد ، سید مصطفی طباطبایی‌ نژاد نماینده سابق مردم اردستان بود. دیدگاه ایشان را در رابطه با دولت یازدهم و کارنامه مجلس در ذیل می خوانیم.
سوال: نظر شما درباره رای اعتماد نمایندگان مجلس به چیست؟

به اعتقاد بنده مجلس دقت خوبی داشت و بررسی خوبی هم درمورد انتخاب نمایندگان کرد و تمام حرف‌ها هم از زاوایای مختلف زده شد. باید گفت رای بالای نمایندگان به وزرای کابینه دولت جدید حکایت از این دارد که جایگاه وزیران جایگاه محکمی است و دولت ازطرف مجلس حمایت خوبی می‌شود. فضای رأی اعتماد درمجلس بسیار دلسوزانه و دوستانه بود. رابطه خوبی بین وزرا و نمایندگان برای پیشبرد هرچه بهتر کارها بوجود آمد هم‌چنین بین نمایندگان و شخص رئیس جمهور نیز تعامل دوطرفه‌ای تشکیل شد. ازآن طرف هم وزیران با توجه به تجربه‌های قبلی مدیریتی به نظر می‌آید بتوانند با حمایت مجلس ومردم فعالیت‌های مثبتی را انجام بدهند.

 

سوال: پیش بینی شما به عنوان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی از روند دولت آینده چیست؟

به نظر آینده بهتری را بتوانیم شاهد باشیم که انشالله با توافق همه جانبه دولت، مجلس و ملت به آن خواهیم رسید.

 

سوال: حضور نمایندگان اصفهان را برای رای اعتماد به مجلس چگونه ارزیابی می‌کنید زیرا بعضا گفته می‌شود چندان فعال نبودند؟

نمایندگان براساس مدارک واسنادی که دارند می‌توانند موافقت یا مخالفت خود را درباره وزیران اعلام کنند نمایندگان اصفهان هم درجای خود خوب صحبت کردند مانند آقای فولادگرکه مباحث خوبی را عنوان داشت. اما بااین وجود یکی ازنمایندگان هم بدون مدرک مخالفت کرد و چون قانع کننده نبود نتیجه عکس داشت.

 

سوال: آیا کابینه موجود می‌تواند درحوزه اقتصادی،‌ کارگشا باشد و مشکلات عدیده‌ اقتصادی را تا حدودی برطرف کند؟

خوب دولت آقای روحانی با همین شعارجلو آمد و تیم اقتصادی قوی وخوبی را هم به همراه دارد که امیدواریم بتوانند به اهداف خود برسند و مسایل اقتصادی موجود را حل وفصل نمایند.

 

سوال: به نظرجنابعالی باتوجه به این‌که آقای نجفی برای وزارت رای کامل نیاورد، ‌انتخاب ایشان را برای میراث فرهنگی مناسب می‌دانید؟

البته ایشان رای خوبی داشت ۱۴۰ رای اعتماد و شاید تنها یک رای کم داشت به نظرم چون قبلا سابقه مدیریت داشته و تجربه کار دارد بتواند این سازمان فرهنگی مهم که مشکلات زیادی هم دارد را به سرمنزل مقصود برساند.

 

سوال: گمانه زنی شما درباره استانداری آینده چیست؟

گزینه هایی که برای استانداری اصفهان شانس بیشتری داشتند را، معرفی کردیم و اکنون با رای اعتماد مجلس به وزیر کشور – مساله‌ای که از قبل هم به وضوح قابل حدس بود- گمانه زنی‌ها و فعالیت‌ها برای انتخاب استانداران شکل جدی‌تر و رسمی‌تری به خود گرفته است. دراین میان، خواص، نمایندگان وسیاسیون اصفهان هم از این قاعده مستثنی نیستند و رایزنی‌های جدی‌تری را برای استاندار اصفهان با وزیر کشور و رئیس جمهور آغاز کرده‌اند اما هنوز چیزی قطعیت برای اعلام رسمی ندارد.

انتهای پیام / کد خبر393

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.