چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
رئیس اداره دامپزشکی اردستان خبر داد:

کشف و ضبط ۱۲۶کیلوگرم داروی دامی در اردستان

رئیس اداره دامپزشکی اردستان گفت: کارشناسان واحد تشخیص و درمان این شبکه در بازدیدهای مستمر از داروخانه های دامپزشکی مقدار۱۲۶کیلوگرم دارو و مواد بیولوژیک را به قیمت تقریبی ۴۵ میلیون ریال کشف و ضبط کردند.

به گزارش صبح اردستان،  رئیس اداره دامپزشکی اردستان در گفت و گویی اظهار کرد: مقداری دارو و مواد بیولوژیک، خوراک و مکمل دام، طیور و آبزیان غیر قابل مصرف دامی‌ کشف شد.

میثم استکی گفت: کارشناسان واحد تشخیص و درمان این شبکه در بازدیدهای مستمر از داروخانه های دامپزشکی مقدار۱۲۶کیلوگرم دارو و مواد بیولوژیک را به قیمت تقریبی ۴۵ میلیون ریال کشف و ضبط  کردند.

وی افزود: همچنین در بازرسی از کارخانجات مکمل و خوراک دام، طیور و آبزیان مقدار ۱۶ تن محصول به دلیل عدم هویت و تاریخ مصرف و انقضای مشخص، ضبط شد که ارزش آن بالغ بر  ۸۹۲ میلیون ریال بوده است.

استکی خاطرنشان کرد: با توجه به وظیفه ذاتی دامپزشکی در امر بازرسی و نظارت و ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه، بازرسان این شبکه بطور مداوم از مراکز درمانی و داروخانه های دامپزشکی و کارخانجات تولید خوراک دام،طیور وآبزیان سطح شهرستان بازدید کرده  و در صورت مشاهده تخلفات  فنی و بهداشتی، مدیران واحدهای متخلف جهت گذراندن مراحل قانونی، به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

رئیس اداره دامپزشکی اردستان از عموم شهروندان به خصوص دامداران و مرغداران در خواست کرد علاوه بر خرید از مراکز مجاز عرضه، از فرآورده های دارای هویت مشخص استفاده کرده  و در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا مغایرت، مسئولان و کارشناسان شبکه دامپزشکی را مطلع کنند.

انتهای پیام / کد خبر25720

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.