چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
فرماندار اردستان:

مانور آمادگی در برابر زلزله در اردستان برگزار می شود

فرماندار اردستان گفت: مانور آمادگی دستگاههای مرتبط شهرستان در برابر زلزله با جدیت برگزار می شود تا بتوانیم به رفع نواقص موجود پرداخته و در آینده با مشکل روبرو نشویم.

به گزارش صبح اردستان، علیرضا غیور عصر امروز در جلسه مدیریت بحران در فرمانداری اظهار کرد: پنجم دیماه سالروز زلزله بم با عنوان روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است که آن را گرامی می داریم.

وی افزود: برای این روز برنامه هایی همچون نمایشگاه، دستاوردها، همایش ها، کنفرانس خبری، تبلیغات شهری و مسابقه فرهنگی و آموزشی پیش بینی شده که اردستان برنامه آمادگی دستگاهها در برابر زلزله را در دستور کار خود قرار داده و آن را انجام خواهد داد.

فرماندار اردستان گفت: مانور آمادگی دستگاههای  مرتبط شهرستان در برابر زلزله با جدیت برگزار می شود تا بتوانیم به رفع نواقص موجود پرداخته و در آینده با مشکل روبرو نشویم.

غیور با بیان اینکه حادثه خبر نمی کند، تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند بگوید که از حادثه به دور خواهد بود و این موضوعی ثابت شده است.

وی تاکید کرد: با بررسی هایی که انجام خواهیم داد باید به نقطه ای برسیم که ببینیم ساختمانهایمان از حیث مقاوم سازی در چه وضعیتی قرار دارند و نگرشمان را به عنوان یک تکلیف در برابر آمادگی برای پیشگیری تغییر دهیم.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: ستاد بحران به تمام معنا را در سطح شهرستان باید تشکیل داد و پیش بینی های لازم را در آن انجام دهیم تا در ساعات اولیه بحران بتوانیم از آن استفاده کنیم.

غیور همچنین تصریح کرد: انتظار می رود که دستگاهها زمینه ایجاد این ستاد را مهیا کرده و ستاد واقعی را تشکیل دهیم که کار بسیار ارزشمندی برای شهرستان خواهد بود.

وی با اشاره به زلزله های اخیر در غرب کشور گفت: از حسن توجه دستگاههای متولی و مردم شهرستان به منظور کمکهای بهنگام همچون هلال احمر، کمیته امداد، بسیج و آموزش و پرورش تقدیر می شود.

انتهای پیام / کد خبر27149

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.