پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
رئیس شبکه دامپزشکی اردستان:

وجود۱۴۷ واحد طیور صنعتی در اردستان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، گفت: مجموعه واحدهای طیور صنعتی اردستان ۱۴۷ واحد است که همگی زیر نظر دامپزشکی فعالیت دارند.

به گزارش صبح اردستان، میثم استکی در گفتگو با صبح اردستان اظهار کرد: واکسیناسیون بیماری نیوکاسل در همه مرغداریها تجویز شده است.

وی افزود: با توجه به تحقیقات بعمل آمده کارشناس  ۴۷ درصد از بیماریهای که کشف شده بین انسان و دام مشترک بوده و باید در موضوع بودجه که برای سلامت اختصاص می دهند این موضوع گنجانده شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: حدود سه تن شیر روزانه در اردستان جمع آوری می شود و دو تن آن در خارج از شهرستان توزیع می شود.

استکی با بیان اینکه مرغهایی که به کشتارگاه حمل می شود زیر نظر دامپزشکی انجام می شود، تصریح کرد: به همین منظور در ۹ماه سال ۹۶ بالغ بر پنج میلیون قطعه مرغ به کشتارگاه ها ارسال شده است.

وی تاکید کرد: تولید تخم مرغ خوراکی در ۹ ماهه سال  ۹۶ بالغ بر ۲۲۵ تن بوده که به استانهای دیگر ارسال شده و مجموعه جوجه ریزی مرغ گوشتی نیز بالغ بر هفت میلیون و ۷۴۷ هزار قطعه بوده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: مجموعه واحدهای طیور صنعتی اردستان ۱۴۷ واحد است که همگی زیر نظر دامپزشکی فعالیت دارند.

استکی همچنین واکسیناسیون دام و آبله بز در ۹ ماهه سال ۹۶ را ۵۵ هزار و ۹۲۰ رأس اعلام کرد که در همین رابطه و موضوع تب برفکی ۳۴ هزار و ۵۹۰ بز و دو هزار و ۵۰۰ گاو و گوساله واکسیناسیون شده اند.

انتهای پیام / کد خبر27565

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.