چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
طنزنوشت نه چندان تلخ این روزها؛

سمیرم و دنا؛ خط خبری اول دنیا!

هواپیمایی از آن سوی ایران آمد و درست بینابین سمیرم و سی سخت در میانه دنا و زاگرس سخت و بی رحم زیست کره ایران و جهان افتاد و خبرساز شد.

به گزارش صبح اردستان– به نقل از سمیرم خبر، محمود افشاری/ همان ابتدای سقوط بود که هر چهار خط دو تلفن همراه من شروع به زنگ خوردن کرد و با اینکه هر دوی آنها غیر اندرویدی و بقول معروف ۱۱ دوصفری هستند در همان یکشنبه سیاه سانحه، هر دو، آلارم اتمام شارجشان به قرمزی و اتمام گرایید و کم مانده بود خاموش شوند!

انگار که همه ایران، از دوست و آشنا و همکار و غیر همکار که شماره من و امثال من را داشتند، یا می خواستند بدانند سمیرم چه خبر است یا اینکه عکس و فیلم از سانحه و سقوط می خواستند! انگار هواپیما نه در دل و شیارهای وحشی دنای به آسمان ساییده نامهربان، که درست در وسط سمیرم افتاده و من هم در حال عزیمت به منطقه سقوط و تهیه خبر و عکس یادگاری از این سانحه دلخراش و جانسوز هستم!

به هر روی از این تماس های مکرر که بگذریم، دنبال کردن خط اول و دوم خبری شبکه ها و سایت های ایران و جهان از یونایتدپرس و آر تی روسیه گرفته تا روزنامه ها و رسانه های خودمان، نشان از تمرکز بر خبرهای هواپیمای ساقط شده شرکت آسمان در نزدیکی روستای نقل دناکوه و پادنا می داد که کلیدواژه های اصلی آن هم شامل دنا، سمیرم، دناکوه، پادنا، سقوط و هواپیما بود و همچنان هم ادامه دارد.

وجود تلگرام و دیگر شبکه ها و پیام رسان های موبایلی هم که کار اطلاع رسانی را سخت و آسان کرده است و هر کسی با گوشی همراه خود، برای خودش خبرنگار و خبرگزاری شده و حتی پیدا شدن لاشه هواپیما را بدون حساب و کتاب رسانه ای می کند! انگار که در دل دو سه متر برف و یخ، خرسی سیاه یا شاید قهوه ای در میانه خواب زمستانیش در دنا و زاگرس آرمیده و اصابت هواپیما به طراف خوابگاهش لحظاتی خوابش را بر هم زده و او را از دل غار بیرون کشیده، تا لکه سیاه دیده شده خبر رسانه ای شود و بعد هم بلافاصله تکذیب که لاشه ای در کار نیست تا باز هم عمو یادگار به همان غار برود و تا بهار را استراحت کند.

نکته مهم اما در این میانه ی مهم شدن یا بهتر بگویم رسانه ای شدنِ سمیرم و دنا، دست بکار شدنِ همگانی همگان بود. حتی ابرها و باد و باران هم که تا هفته قبل گاه گداری سرکی به آسمان سمیرم می زدند و برف و بارانی نثارمان نمی کردند، در این مدت که هواپیمایی غول پیکر، پیکره سخت دنا را خراشید، تازه یادشان افتاده ببارند و نعمت و نقمت را همزمان نصیبمان کنند.

گفته بود که؛ برف و باد و مه و باران و فلک در کارند، تا خبرهای هوا بیشتر از پیش شوند…
عجبا که عمده ما ملت که همه چیزمان را سیاسی و سیاه و سفید می بینیم، این بار هم به این وادی ورود کردیم و «سانحه و سیاست» را کنار هم نهادیم و کارشناسی کردیم و به نتیجه رساندیم تا جایی که حتی باد را مقصر تکانه شدید هواپیما دانستیم که به کوهش زده و در آن ارتفاع رفیع ساقطش کرده است!

شاید که فرجام این پرخبری اما سرازیر شدن برخورداری و بهره مندی های پساسقوط به سمیرم زیبای من و شما باشد. ان شاالله

انتهای پیام/ الف

انتهای پیام / کد خبر28231

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.