چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان:

اولین طرح «افق» در اردستان راه اندازی شد

رئیس اوقاف شهرستان اردستان گفت: اولین طرح افق در امامزاده ابراهیم (ع) اردستان که شامل مرکز فرهنگی، قرآنی و اجتماعی می شود راه اندازی شده است.

به گزارش صبح اردستان، علی مبشری ظهر شنبه در نشست خبری  به مناسبت دهه وقف  اظهار داشت: بهترین واقف خانواده شهدا هستند که بهترین هستی خود که فرزندانشان است را وقف انقلاب کردند.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که باید امامزاده ها به قطب فرهنگی تبدیل شوند، افزود: اولین طرح افق در امامزاده ابراهیم(ع) اردستان که شامل مرکز فرهنگی، قرآنی و اجتماعی می شود راه اندازی شده است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان گفت: مراسم غبار روبی و عطر افشانی امامزاده های شهرستان اردستان در این دهه با حضور مسئولان و خانواده شهدا به شکل نمادین در محل امامزاده اسماعیل(ع) اردستان برگزار می شود.

همایش وقف در اردستان برگزار می شود

وی ابراز داشت: همایش یاوران وقف یکی از موضوعاتی است که در آینده ای نزدیک در شهرستان اردستان برگزار و از فعالین وقف تقدیر خواهد شد.

مبشری بیان داشت: در کل شهرستان  اردستان ۳۲۱ موقوفه، ۳۰۸ مسجد و حسینیه، ۹۸۳ رقبه، ۶۴ اماکن مذهبی، یک هزار و ۲۱۱ رقبه منفعتی و تصرفی و ۴۹۶ رقبه انتفاعی وجود دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از با اهمیت ترین موضوعات برای اوقاف سند دار شدن موقوفات است تا از تصرف افراد متفرقه جلوگیری شود این اداره توانسته بیش از ۵۴۷ سند را برای رقبه ها صادر کند و تعداد ۱۲۷ سند تک برگی هم صادر شده است.

وی تاکید داشت: با توجه به در آمد کمی که از بقاع متبرکه شهرستان اردستان دریافت می شود اما فعالیت های عمرانی با ظرفیت خیران  و با شیب ملایم در حال انجام است.

انتهای پیام / کد خبر32347

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار