شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

به پیشرفتی که به تولید ختم نشود نمی‌اندیشیم

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در نخستین بازدید خود از یاردهای این شرکت فراساحلی در نشستی که با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیرعامل شرکت پتروپارس برگزار شد، بر ضرورت پیگیری هوشمندانه طرح‌ها بیش از پیش در شرایط کنونی تاکید کرد.

manoochehri930125

به گزارش پایگاه خبری شهرستان اردستان “نگین کویر” به نقل از روابط عمومی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، دکتر غلامرضا منوچهری اردستانی در دومین روز از نخستین سفر کاری‌ خود بعد از تصدی سمت مدیرعاملی‌اش به خرمشهر، در نشست مشترک مدیران ارشد شرکت‌های POGC و پتروپارس که به منظور بررسی آخرین وضعیت فازهای ۱۲ و ۱۹ پارس جنوبی برگزار می‌شد، تصریح کرد: در زمانی که باور داریم با تکمیل و راه‌اندازی طرح‌ها می‌توانیم درآمد کشور را از این مخزن ارزشمنداحیا کنیم؛ راه‌اندازی سکوی فاز ١٢ نمونه‌ای ارزشمند از همکاری سه جانبه کارفرمای اصلی و تلاش پتروپارس و IOEC در یک استاندارد خوب بین‌المللی به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد: همکاران شرکت تحت مدیریتش مصمم هستند تا دو سکوی دیگر فاز ۱۲ پارس جنوبی را در برنامه تعیین شده بارگیری و نصب نمایند که البته بارگیری و نصب همزمان دو سکو کار بسیار دشواری خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، تفاوت کار در این مرحله را در مقایسه با گذشته آن دانست که باور کرده‌ایم، پس از یک دوره متفرق بودن در حال حاضر مجموعه‌های کارفرما،‌ مجری و پیمانکار در کنار هم به یک اتحاد یکپارچه دست می‌یابند.

دکتر منوچهری اردستانی نکته حائز اهمیت را در این خصوص، آن دانست که در هر یک از مجموعه‌های یاد شده می‌بایست نگرش مجددی مطرح شود تا با قدرت، هریک از آنها نقششان را به درستی ایفا نمایند تا بتوانیم شاهد تولید هر چه بیشتر از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم.

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه در انجام پروژه‌ها به پیشرفتی که به تولید ختم نشود، نمی اندیشیم، تاکید کرد: معضلات نباید سرعت ما را کند نماید، چراکه نظر مقام عالی وزارت و مقامات ارشد نفت بر این است که با انعطاف بیشتر در زمینه‌های مختلف با شتاب بیشتری به سوی تولید گام برداریم.

دکتر منوچهری اردستانی در بخش دیگری از سخنانش رسیدن به تولید را از همه موضوعات حتی منافع شرکت متبوعش مهمتر خواند و افزود: وقتی به دنبال حفظ منافع ملی باشیم مسلما منافع بنگاه اقتصادیمان نیز تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به عنوان بزرگترین کارفرمای IOEC نیز در این نشست با ابراز خرسندی از انتصاب مدیریت جدید IOEC، گفت: با حضور آقای دکتر منوچهری به عنوان یک شخصیت ملی امیدواریم مجموعه تاسیسات دریایی با تبعیت از مدیر ارشد خود در جهت رسیدن به تولید به هنگام از فازهای پارس جنوبی پیشرو باشد.

مهندس علی اکبر شعبانپور، مدیریت ناکارامد را معضل اصلی تاسیسات دریایی در گذشته خواند و افزود: متاسفانه دغدغه سیستم پیشین شرکت تاسیسات دریایی بیشتر گرفتن پول از کارفرما بود تا اهمیت دادن به منافع ملی کشور.

مهندس محمد جواد شمس، مدیر عامل شرکت پتروپارس نیز که به عنوان مجری فازهای ۱۲ و ۱۹ میدان گازی پارس جنوبی به همراه مدیران و هیات همراه در این نشست حضور داشت، گفت: با نگاه جدیدی که به مجموعه تاسیسات دریایی بعد از تغییر مدیریت آن که یک شخصیت ملی است داریم، نهایت توان خود را در جهت انجام تعهدات به وزیر نفت و اعتماد سازی میان شرکت‌ها به منظور انجام سریع پروژه‌ها به کار خواهیم بست.

برگزاری جلسات جداگانه با حضور مدیران ودست اندرکاران فازهای ۱۲ و ۱۹پارس جنوبی، برنامه اصلی نشست مشترک مدیران ارشد شرکت‌های نفت و گاز پارس، پتروپارس و تاسیسات دریایی را در روز بیستم فروردین ماه تشکیل می‌داد. همچنین بازدید از یارد مهدویان و تعیین تکلیف وضعیت ساخت سازه‌های دریایی فازهای ۲۰ و ۲۱ در این یارد نیز بخش دیگری از نشست آقایان مهندس شعبانپور، شمس و هیات همراه را از یاردهای خرمشهر شامل می‌شود.

انتهای پیام / کد خبر5151

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار